web site statistics software Çeşme Esnaf Odası Yönetiminin talipleri sanayi sitesinde - Turistik Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Çeşme Esnaf Odası Yönetiminin talipleri sanayi sitesinde
+   --   0

BELEDİYE İLE İŞBİRLİĞİNDE ESNAFIN SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

 
Çeşme Esnaf Odası yönetiminin yeni talipleri, sanayi sitesi çevre düzenlemesi taleplerini Başkana iletti, Başkan Tütüncüoğlu,  Fen İşleri Müdürü ile yerinde yaptığı incelemede, istekleri yapma sözü verdi, "Biz yapacağız, siz koruyacaksınız" dedi.
 
ÇESO Başkan adayı Kadir Karakurt: “Kaçak ihbar hattı ile Çeşme esnafının mağduriyeti önlenecek. Esnafın kalkınması için projelerimizle geliyoruz..”
 
Çeşme Esnaf Odası yönetiminin yeni talipleri, daha şimdiden, belediye ile işbirliği içinde esnafın sorunlarını çözüyor..
 
Uzun zamandır Çeşme Esnaf Odası’nın belediye ile diyalog kurmaması yüzünden esnafın belediyeye iletilemeyen talepleri, çözüm buluyor.. Çeşme Belediyesinde kurulan ‘Esnaf Masası’na sanayi sitesi esnafı, çevre düzenlemesi ile ilgili talepte bulundu. Esnaf Masası Başkanı aynı zaman şu anki Çeşme Esnaf Odası 2. Başkanı ve 21 Şubat’ta yapılacak Oda seçimlerinde Başkan adayı Kadir Karakurt’un ekibinde yer alan Aydın Cengiz, konuyu Kadir Karakurt ile birlikte Başkan Faik Tütüncüoğlu’na iletti. Başkan talepleri aldı ve Fen İşleri Müdürü ile birlikte bir de yerinde esnaf ile görüşerek incelemelerde bulunacağını söyledi.
 
PARK, YEŞİL ALAN, ÇEVRE DÜZENLEMESİ, ÇÖPLERİN ALIMI
Başkan Tütüncüoğlu, 5 Şubat Cuma Günü Fen İşleri Müdürü Fatih Taylan’ı da alarak, Karakurt ve Cengiz’i de haberdar ederek sanayi sitesine gitti. Sanayi sitesinde esnaf ile bir araya gelen Başkan Tütüncüoğlu, Fen İşleri Müdürü Taylan ile Çeşme Esnaf Odası yönetimi yeni adayları Karakurt, Cengiz ve esnafın taleplerini yerinde alıp, incelemelerde bulundu. Çeşme Sanayi Sitesi esnafı Başkan Tütüncüoğlu’na park yerleri, yeşil alanları içeren çevre düzenlemesi yapılması ile sanayi sitesinin zaten hurdaların da bulunduğu görünümünden daha iyi bir görünüme kavuşacağını belirttiler ve çöp alımları ile ilgili sıkıntılarını da dile getirdiler
 
BİZ YAPACAĞIZ, SİZ KORUYACAKSINIZ
Başkan Tütüncüoğlu, talepleri dinleyip inceledikten sonra esnafa, “Bunları biz yapacağız ve size emanet edeceğiz. Sizler de koruyacaksınız” diyerek Sanayi Sitesine çevre düzenlemesi sözünü verdi. Ardından taleplerin yerine getirilmesi için Fen İşleri Müdürü Fatih Taylan’a gerekli talimatı verdi.
Çeşme Sanayi Sitesi esnafı ile sohbet toplantılarında kaçak çalışanların yarattığı mağduriyet de söz konusu edildi. Esnaf odası yönetimine talip Başkan adayı Kadir Karakurt ve ekibi, bu konuda bir projelerinin olduğunu, göreve geldikleri takdirde Esnaf Odası’nda bir ‘Kaçak ihbar hattı’ oluşturacaklarını söyledi.
 
İHBARLAR DEĞERLENDİRİLİP, BELEDİYE VE VERGİ DAİRESİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPILARAK, KAÇAK ÇALIŞANLAR ENGELLENECEK, ÇEŞME ESNAFININ MAĞDURİYETİ ÖNLENECEK..
Aydın Cengiz ile birlikte projelerini anlatan Kadir Karakurt, özellikle Çeşme esnafının para kazanacağı zaman olan sezonun kalabalık olduğu 2 ayda Çeşme’ye başka yerlerden gelen kaçak çalışanların olduğunu, bunlarla mücadele edeceklerini söyledi. Çeşme Esnaf Odası’nda ‘Kaçak ihbar hattı’ kuracaklarını, buraya gelen ihbarları, belediye ve vergi dairesi ile işbirliği yaparak kaçakların önüne geçeceklerini açıklayan Karakurt, “Çeşme esnafının mağduriyeti önlenecek” dedi.
Karakurt ve ekibi esnafa, her türlü sorunlarını odaya iletmelerini, kendileri seçildikleri taktirde bu sorunları hangi makam ile ilgiliyse çözecek diyalog içinde olacaklarını, odanın bundan sonra aidat alma ofisi değil, sorunların çözüm merkezi olacağını, bütün harcamaların ve yapılan işlerden esnafın haberdar edileceğini, belediyeler ile işbirliği içinde olacaklarını esnafın kalkınması için projeler üreteceklerini söyledi. Karakurt, şu ana kadar geliştirdikleri projelerini de tek tek anlattı.
 
21 Şubat 2010 Tarihinde yapılacak
Çeşme Esnaf Odası seçimleri Başkan Adayı eski Belediye meclis üyesi Kadir Karakurt ile birlikte seçime hazırlandıkları ekip arkadaşları, esnafı ziyaretlerini sıklaştırdı. Bu arada esnafın yanında muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ile da görüşmeler yapan ekip, yeni projeleri ve açılımlarını anlatıyor, fikir alışverişinde bulunuyor, esnaftan sıkıntı ve talepleri alarak yeni hedefler koyuyor.
 
HER KESİMİN DESTEĞİNİ ALIYORLAR
Projeleri ile Çeşme esnafını kalkındarmaya, şimdiye kadar görmediği hizmetleri getirmeye talip yeni esnaf odası yönetimine aday Kadir Karakurt, Aydın Cengiz ve ekip arkadaşlarının belediyelerden, muhtarlara, sivil toplum kuruluşlarından, siyasi partilere her kesimin geniş desteğini aldığı dikkat çekiyor. Ayırımcı değil, birleştirici olacaklarını belirten ekip, belediyeler ile işbirliği yaparak esnafın sıkıntılarını çözeceklerini, desteklerini alarak birlikte projeler üreteceklerini söylüyor. Ekip Çeşme Meslek Okulu, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile de işbirliği yaparak, esnafa kaliteli eleman yetişmesi için kurslar açılmasını sağlayacak.
Artık Çeşme Esnaf Odası'nı aidat toplanma yeri olmaktan kurtaracaklarını söyleyen Karakurt ve Cengiz, odayı esnafın hak ve hukukunu koruyan faal bir ofis haline getireceklerini belirtti.
Kendisi de çarşı esnafı olan ve belediyecilik tecrübesi de bulunan Kadir Karakurt ile Belediye Esnaf Masası Başkanı ve Çeşme Esnaf Odası 2. Başkanı Aydın Cengiz, daha önceki deneyimleriyle Çeşme esnafının sorunlarını çözmeye talip olup, belediye ile aralarında güçlü köprü oluşturup, esnafın belediye ile ilgili bütün sorunlarını yapıcı eleştirilerle dile getirip çözümler üretebileceklerini, esnafa birçok kolaylık getirecek çalışmaları yapacaklarını, her şeyden önce Esnaf Odası yönetimi olarak bütün kamu kurumları ve esnaf ile diyalog içinde sorunları çözeceklerini ve şartları iyileştirmeye çalışacaklarını belirtiyor.
Karakurt ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulunan Aydın Cengiz, halen Esnaf Odası 2. Başkanı, Belediye Esnaf Masası Başkanı ve aynı zamanda Çeşme Belediyespor Kulüp Başkanlığı görevlerini yürütüyor. Belediye Esnaf Masası'nın çok iyi tuttuğunu ve orada esnaf için çok faydalı çalışmalar yaptıklarını belirten Cengiz, “Bu masanın başkanı olarak buradaki diğer arkadaşlarımla birlikte çok memnun edici çalışmalar yaptığımızı ifade edebilirim. Esnafımızın belediye ile ilgili olsun olmasın, sorunlarını çözmede Belediyemizin desteğini almak işimizi kolaylaştırıyor. Ben bu görevime Esnaf Odası seçimlerinden sonra da devam edeceğim. Esnaf Odası seçimlerini de kazanırsak, Başkan adayımız Kadir Karakurt ile birlikte Esnaf Odası yönetiminde yine görev alırım, ikimiz de deneyimlerimizle esnafımıza yeni faydalı çalışmalar üretmeye çalışıyoruz” dedi.
 
Kadir Karakurt, Aydın Cengiz ve diğer ekip arkadaşları, esnaf ziyaretlerinde bazı kişilerin kendi menfaatleri için belediye ile esnafın aralarını açtığını, istenmeyen soğuklukların yaratıldığını öğrendiklerini belirterek, bundan sonra esnaf ile belediye arasında güçlü köprü oluşturmak için herkesi öncelikle dostluk ve sevgiye, karşılıklı anlayışa davet ediyorlar. Kavgasız, çekişmesiz ve gerçek hedeflerinin; Esnafın kazancı olduğunu belirten ekip, tüm deneyimlerini esnafımıza yardımcı olmak için birleştirip kullanacaklarını söyleyerek, projeleriyle hedefe yürüyeceklerini belirtiyor ve elbirliğiyle çalışıyor.
 
Turistik Çeşme/İktibas edilemez

Haber Resimleri

Paylaþ

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalý.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satýra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese ayný anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)